Resultat af onlineprøverne 2018

iLcompetition

i Danmark

Resultat af onlineprøverne 2018

Endelig liste over skoler som går videre til landsfinalen

Ved landsfinalen konkurrerer to elever fra hver skole

 

OPDATERET D. 20 FEBRUAR

Resultater Grundskole

 

 

 

Tysk

Fransk

Engelsk

 

1. Store Magleby Skole 53p

2. Frederiksberg Skole 50,3p

3. Sorø Privatskole 49,2p

4. Skt Josefs Skole Roskilde 49,1p

5. Bjørns Internationale Skole 42,9p

6. Hjalleseskolen 41p

 

1. Nordsj Grundskole og Gymnasium 47,8p

2. Skt Josefs Skole Roskilde 46,9p

3. Frederiksberg Skole 40,6p

 

 

 

 

1. Tibberupskolen 71,4p

2. Herlufsholm 69,6p

3. Taastrup Realskole 67,2p

4. Sct Hans Skole 66,6p

5. Skt Josef Skole Roskilde 66,4p

6. Skorpeskolen Privat 65,4p

 

 

Resultater Gymnasium

 

 

 

Tysk

Fransk

Engelsk

Spansk

1. Aurehøj Gymnasium 56p

2. Vestfyns Gymnasium 50,8p

3. Nørre Gymnasium 48,2p

4. Falkonergårdens Gymnasium og HF 46,8p

5. Gladsaxe Gymnasium 46,4p

6. Næstved Gymnasium&HF 45p

 

1. Ordrup Gymnasium 52,9p

2. Nørre Gymnasium 44,2p

3. Gladsaxe Gymnasium 44p

4. Nordsjællands Grundskole & Gymnasium 42,2p

5. Allerød Gymnasium 41,2p

6. Svendborg Gymnasium 41p

 

1. Rysensteen Gymnasium 69,5p

2. EUC Sønderborg 68,1p

3. Rungsted Gymnasium 67,6p

4. Næstved Gymnasium & HF 65,1p

5 .Ingrid Jespersens Gymnasieskole 62,9p

6. Herlev Gym&HF 61,7p

 

 

1. Rysensteen Gymnasium 66p

2. Solrød Gymnasium 60,8p

3. Alssundgymnasiet Sønderborg 60p

4. Gladsaxe Gymnasium 58,4p

5. Vestfyns Gymnasium 56,2p

6. Næstved Gymnasium & HF 54,2p

 

 

 

 

 

 

Modersmål

 

 

 

Tyska

Fransk

Engelsk

Spansk

1. Weiß, Linus 69p Falkonergårdens Gymnasium & HF

2. Bonato, Simon Emil 66p Rysensteen Gymnasium

3. Maass, Janek Paul 58p Det Blå Gymnasium, Haderslev

4. Valore, Sarah Verena 58p Aurehøj Gymnasium

5. Rangvid, Marie 58p Aurehøj Gymnasium

6. Rudolph Toleikis, Emmeline 56p Det Blå Gymnasium, Haderslev

1. Simeon, Theo Anbæk 57p Rysensteen Gymnasium

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Benne, Laura Serafina 56,42p Rysensteen Gymnasium

2. Chentow, Siri 53,8p Rysensteen Gymnasium

3. Browne, Rowan 52,75p Skt Josefs Skole, Roskilde

4. Stevens, Isaac 51p Rysensteen Gymnasium

5. Werner, Freja 50p Skt Josefs Skole, Roskilde

6. Tete-Badu, Nicole 48,25p Skt Josefs Skole, Roskilde

1. García, Ida Marcias 72p Solrød Gymnasium

2. De La Plaza, Williahm Alex 63p Bagsværd Kostskole & Gymnasium

3. Petersen, Christian Guldager 62p Falkonergårdens Gymnasium & HF

5. Hansen, Gabriela 60p Det Frie Gymnasium

Ferriz Thorsø, Ana Victoria 53p Halsnæs Lilleskole

6. Iversen, Andrea Vildal 50p Rysensteen Gymnasium

 

 

 

 

Copyright @ All Rights Reserved